
persbericht 5 september
Jan Witte, managing partner, heeft afscheid genomen van npk design
persbericht Dutch Design Awards 2011
De Raceday mini fietspomp van SKS Germany finalist DDA 2011
publicatie in Dagblad de Pers juli 2011
Een keurige venusheuvel levert uitvindster octrooi op
publicatie in Goed nieuws uit Nederland 2011
Crystalline is 1 van de 50 inspirerende inovaties
publicatie in deTECHNOLOGIEkrant juni 2011
Vulpistool trilt, net als bij betonstorten
publicatie in straatbeeld april 2011
npk design en Jan Kuipers Nunspeet presenteren bank Grace
diverse publicaties april 2011
het Kegelbinkie in de media
publicatie in Items 2011-1
nieuwe Heineken-fles, -blik en -glas
publicatie in Magament Team december 2010
Design special met alle 81 GIO-erkenning
persbericht 2 juli 2010
De Compulz® is finalist voor de Dutch Design Awards 2010
publicatie in nrc 06-05-2010
Medicijntrouw

Mooi volgens Arjen Ribbens
Op tijd de juiste pillen slikken, voor veel patiënten is het noodzaak. Om het gebruik van medicamenten zo efficiënt en overzichtelijk mogelijk te laten verlopen, bestaan allerhande verdeelsystemen.
Deze kunststofbakjes, waarin pillen en poeders per dag en per innametijdstip kunnen worden opgeborgen, zijn een uitkomst voor patiënten met tijdsbesef.
Maar hoe moet het met risicopatiënten met minder tijdsbesef of een druk werkzaam leven, voor wie medicijntrouw heel belangrijk is? Voor hen is de Pico Telemedicinebox een oplossing. In dit apparaat gaat een rol met voorverpakte zakjes medicijnen.
Met licht- en geluidssignalen wordt de patiënt gewaarschuwd zijn medicijnen in te nemen. Doet hij dat niet, dan krijgt hij een telefoontje. Reageert de patiënt ook daar niet op, dan verstuurt de Pico een sms of e-mail met een verzoek om hulp aan een zorgverlener.
Marlies van Dullemen en haar team van het industrieel ontwerpbureau NPK design uit Leiden bedacht tien jaar geleden al het concept voor de Pico. „Toen was de markt er niet rijp voor. Nu is de acceptatie voor communicatieapparatuur veel groter.” Van Dullemen hoopt dat de Pico patiënten gelukkiger maakt.